ترفندهای ویندوز ۱۰ که ممکن است بلد نباشید

به گزارش کسینوس و به نقل از سی نت، چه سال‌ها از ویندوز ۱۰ استفاده کرده باشید و چه اخیرا آن را به روز رسانی کرده‌اید، نکات و ترفندهای پنهان زیادی در آن وجود دارد که در ادامه به تعدادی اشاره می شود.

ویندوز 10

به گزارش کسینوس و به نقل از سی نت، چه سال‌ها از ویندوز ۱۰ استفاده کرده باشید و چه اخیرا آن را به روز رسانی کرده‌اید، نکات و ترفندهای پنهان زیادی در آن وجود دارد که در ادامه به تعدادی اشاره می شود.

مینیمایز کردن برنامه ها به جز برنامه فعال

اگر صفحه دسکتاپ شما پر از پنجره شده است، می‌توانید همه آنها را به جز پنجره فعال مینیمایز کنید. برای این کار کافی است روی نوار عنوان پنجره که می‌خواهید باز بماند کلیک کنید. سپس ، ماوس را پایین نگه دارید و پنجره را به سرعت و به جلو حرکت دهید تا بلرزد. بعد از چند لرزش سریع، دیگر پنجره های باز مینیمایز می شوند و فقط آن پنجره که رویش کلیک کردید باز می ماند.

باز کردن منوی استارت مخفی

می‌دانید که برای رسیدن به منوی استارت به نماد ویندوز در گوشه سمت چپ پایین باید ضربه بزنید. یا با کیبورد دکمه ویندوز را بزنید. اما ویندوز ۱۰ شامل منوی Start کمتر شناخته شده دیگری نیز هست که دسترسی به ویژگی های مهمی مانند Command Prompt ، Control Panel و Task Manager را آسان تر می کند. می توانید به دو روش مختلف به ان دسترسی پیدا کنید ، یا با فشار دادن کلید Windows + X ، یا کلیک راست بر روی دکمه Windows icon / Start.

ایجاد ایونت در تقویم بدون باز کردن Calender

آخرین به روزرسانی ویندوز ۱۰ به شما امکان می دهد به سرعت و مستقیماً از Taskbar خود رویدادها را به تقویم اضافه کنید – بدون آنکه تقویم را باز کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است:

۱. در نوار وظیفه خود ، روی زمان و تاریخ موجود در گوشه سمت راست کلیک کنید.

۲. وقتی می خواهید یک رویداد را انتخاب کنید ، روی تاریخ کلیک کنید.

۳. نام رویداد ، زمان و مکان را وارد کنید. (اگر چندین تقویم دارید ، روی پیکان پایین در کنار نام رویداد رویداد کلیک کنید تا یکی از دلخواهان را برای اضافه کردن آن انتخاب کنید.)

۴. روی save کلیک کنید. این رویداد باید در برنامه تقویم شما در دستگاه هایتان نمایان شود.

اسکرین شات گرفتن در ویندوز ۱۰

حداقل هشت روش مختلف وجود دارد که بتوانید از ویندوز ۱۰ عکس بگیرید و اگر می خواهید تصویری از کل صفحه خود بگیرید و ذخیره کنید ، ساده ترین راه ضربه زدن به کلید Windows + Print Screen است و آن تصویر در Pictures > Screenshots folder ذخیره می‌شود.

برای اسکرین شات گرفتن تنها از یک قسمت از صفحه نمایش، کلید Windows + Shift + S را بزنید تا ابزاری به نام Snip & Sketch باز شود که به شما امکان می دهد برای ایجاد یک اسکرین شات از صفحه ، روی آن کلیک کنید و تا جایی که می‌خواهید تصویر گرفته شود بکشید سپس روی Save زده و آن را در جایی ذخیره کنید.

خلاصی از آگهی ها در منوی استارت

هنگامی که ویندوز ۱۰ را با تنظیمات پیش فرض اجرا می کنید، ممکن است گاهی اوقات برنامه هایی را در سمت راست منوی استارت مشاهده کنید. مایکروسافت آنها را “پیشنهادات” می نامد ، اما آنها در واقع تبلیغاتی برای برنامه های ویندوز استور هستند که می توانید خریداری کنید.

برای خلاص شدن از تبلیغات در فهرست شروع ویندوز ۱۰ خود ، به مسیر زیر بروید.

Settings > Personalization > Start

نشانگر تنظیماتی که  Show suggestions occasionally in Start نامیده می شود را روی موقعیت خاموش تغییر دهید و غیرفعال کنید.

منبع: کالاسودا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *