MySQL چیست و چرا از محبوبیت بالایی برخوردار است؟

شما حتما برای یک بار هم که شده نام MySQL را شنیده اید و میدانید که از چه محبوبیت بالایی این زبان برخوردار است.اما حالا به برسی این زبان می پردازیم تا از اهمیت ویژه آن و همچنین دلیل محبوبیت این زبان آگاه بشوید و اگر میخواهید این زبان را یاد بگیرید با دیدی باز به سراغ این زبان بروید.

کسینوس_شما حتما برای یک بار هم که شده نام MySQL را شنیده اید و میدانید که از چه محبوبیت بالایی این زبان برخوردار است.اما حالا به برسی این زبان می پردازیم تا از اهمیت ویژه آن و همچنین دلیل محبوبیت این زبان آگاه بشوید و اگر میخواهید این زبان را یاد بگیرید با دیدی باز به سراغ این زبان بروید.

MySQL جزو یکی از محبوب ترین سیستم مدیریت پایگاه داده open source است که توسط شرکت oracle توسعه، توزیع و پشتیبانی می شود.

سیستم مدیریت پایگاه داده MySQL

بانک های اطلاعاتی که در اختیار ما هستند مجموعه ای منظم و بسیار زیاد از داده ها هستند.این داده ها ممکن از یک لیست خرید کوتاه یا مجموعه ای از عکس های گالری ما و همچنین اطلاعات گسترده در شبکه یک شرکت که تشکیل یک بانک اطلاعاتی را دادند باشند.ما برای اینکه به یک بانک اطلاعاتی به وجود بیاوریم، یا به طور دقیق تر برای افزودن، دسترسی و پردازش داده های ذخیره شده در پایگاه داده رایانه به یک مدیریت پایگاه داده مانند MySQL نیازمندیم.

از آنجا که رایانه ها در پردازش مقادیر زیاد از داده ها بسیار خوب عمل میکنند، سیستم های مدیریت پایگاه داده تنها نقش محوری را در محاسبات، به عنوان ابزاری مستقل در پردازش داده هارا دارند.

بانک اطلاعاتی MySQL به صورت رابطه ای است

رابطه یک پایگاه داده در اینجا به این منظور است که سیستم مدیریت ما به جای قرار دادن تمام داده ها در یک انبار بزرگ، داده ها را در جداول جداگانه طبقه بندی و ذخیره میکند.همانطور که در ساختار پرونده های فیزیکی به این گونه است که برای دسترسی سریع به اطلاعات، پرونده ها را به صورت طبقه بندی شده در می آورند تاهم نظم خوبی بگیرد و هم سرعت دسترسی به پرونده ها افزایش یابد.

در سیستم مدیریت پایگاه داده MySQL این کار به وسیله یک مدل منطقی از اشیاء مانند جداول، نمایش ها، ردیف و ستون یک محیط برنامه نویسی قابل انعطاف را ارائه میدهد.شما قوانینی را برای روابط بین زمینه های مختلف داده  مانند یک به یک، یک به دو، چند به چند را ارائه میدهید که باعث میشود کارهای شما سریع تر پیش برود.وقتی که این قوانین در برنامه شما اعمال میشود باعث میشود که پایگاه داده شما به خوبی طراحی شود و هیچ نقصی در آن به وجود نیاید.

کلمه SQL مخف شده   Structured Query Language است.SQL یکی از رایج ترین و محبوب ترین زبان هایی است که استاندارد های لازم را برای پایگاه داده ارائه میدهد.بسته به نوع برنامه نویسی شما شما میتوانید مستقیما  کدهای SQL را وارد کنید یا اینکه از یک API مخصوص استفاده کنید که زبان SQL را پنهان میکند.

SQL توسط استاندارد ANSI / ISO SQL تعریف شده است. استاندارد SQL از سال ۱۹۸۶ در حال تحول است و چندین نسخه وجود دارد.در این کتابچه راهنمای “SQL-92” به استانداردی منتشر شده در سال ۱۹۹۲ اشاره دارد ، “SQL: 1999” به استانداردی که در ۱۹۹۹ منتشر شد اشاره دارد و “SQL: 2003” به نسخه فعلی استاندارد اشاره دارد.

نرم افزار MySQL منبع باز است

منبع باز(open source) به این معنی است که امکان استفاده و اصلاح برنامه توسط هر شخصی وجود دارد.هر شخصی میتواند MySQL را بارگیری کند و بدون کوچکترین هزینه ای از آن استفاده کند.

سرور پایگاه داده MySQL بسیار سریع ، قابل اعتماد ، مقیاس پذیر و کاربردی آسان است

پیشنهاد ما به شما این است که اگر شما به دنبال یک پایگاه داده با این ویژگی ها هستید به سراغ MySQL بروید.شما میتوانید به راحتی در کنار برنامه های دیگر یا در وب از این پایگاه داده استفاده کنید و سرعت کارتان را افزایش دهید.شما اگر یک سرور جداگانه برای MySQL در نظر بگیرید و تنظیمات مربوط به این امر را انجام دهید این زبان میتواند از تمام ظرفیت حافظه، توان CPU و ظرفیت I/O استفاده کند.

سرور MySQL در ابتدا برای رسیدگی به بانکهای اطلاعاتی بزرگ بسیار سریعتر با توجه به راه حل هایی که ارائه داده بودند به وجود آمده بود وبرای چند سال به طور بسیار موفق در این زمینه عمل کرد و جواب گوی بسیاری از خواسته شد.اما امروزه با توسعه روز افزون MySQL این زبان کامل تر و امکانات بسیار زیادی به آن اضافه شد ک باعث شد این زبان کاربردی بسیار زیاد داشته باشد.

اتصال ، سرعت و امنیت آن باعث می شود که MySQL Server برای دسترسی به پایگاه های داده به اینترنت بسیار مناسب باشد.پس مناسب ترین پایگاه داده برای وب MySQL است و شما میتوانید برای اینکه در زمینه طراحی وب به یک حرفه ای تبدیل شوید به این زبان مسلط شوید و از سیستم مدیریت پایگاه داده خوبی در کارهایتان استفاده کنید.

MySQL Server در سیستم های کاربر یا سرور کار می کند

MySQL Database Software یک سیستم کاربری / سرور است که از یک سرور SQL چند رشته تشکیل شده است که از قسمت های مختلف پشتی ، چندین برنامه و کتابخانه های مختلف کاربر ، ابزارهای اداری و طیف گسترده ای از رابط های برنامه نویسی برنامه (API) پشتیبانی می کند.

همچنین سرور MySQL را به عنوان یک کتابخانه چند منظوره جاسازی شده ارائه می دهند که شما می توانید با استفاده از این ویژگی  به برنامه خود پیوند دهید تا یک محصول مستقل کوچکتر ، سریعتر و آسانتر به دست آورید.

 نرم افزار MySQL و قدرت  اشتراک گذاری  بانک های اطلاعاتی

MySQL Server یک سری ویژگی هایی را در خود دارد که شما میتوانید با استفاده از آن ها بانک اطلاعاتی خود را با همکاران دیگرتان به اشتراک بگذارید که این ویژگی یکی از دلایل محبوبیت این زبان است.

همچنین بسیار بعید است که زبان یا برنامه ای که شما با آن کار میکنید با سرور MySQL به مشکل بخورد.

نتیجه گیری

شما میتوانید با یادگیری این زبان به یک حرفه ای در زمینه طراح وب تبدیل شوید.همچنین موقعیت های شغلی مناسبی را برای خود ایجاد کنید فقط کافیست تا این زبان را یاد بگیرید و از آن به درستی استفاده کنید.

زمان یادگیری این زبان بسیار کوتاه است و شما فقط باید بتوانید به آن تسلط پیدا کنید وبا کمی صبر و حوصله میتوانید این زبان را به راحتی یاد بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *