Bootstrap چیست و چه کاربردی در طراحی وب دارد؟

آیا میدانید Bootstrap یک زبان بسیار مفید است؟اما این زبان در کجا استفاده میشود و چگونه به طراحان وب سایت کمک میکند طراحی صفحات به سرعت انجام شود؟

یک چارچوب رایگان و منبع باز  برای css است،که با هدف توسعه سریع وب به وجود آمده است.این زبان شامل الگوهایی مبتنی بر css , javascript که برای فرم ها،تایپوگرافی،کلید ها و…استفاده میشود.

به عبارت دیگر محبوب ترین چارچوب برای CSS , JS , HTML است که برای اپلیکیشن های موبایل در وب به کار می آید.

Bootstrap

کسینوس_آیا میدانید Bootstrap یک زبان بسیار مفید است؟اما این زبان در کجا استفاده میشود و چگونه به طراحان وب سایت کمک میکند طراحی صفحات به سرعت انجام شود؟

یک چارچوب رایگان و منبع باز  برای css است،که با هدف توسعه سریع وب به وجود آمده است.این زبان شامل الگوهایی مبتنی بر css , javascript که برای فرم ها،تایپوگرافی،کلید ها و…استفاده میشود.

به عبارت دیگر محبوب ترین چارچوب برای CSS , JS , HTML است که برای اپلیکیشن های موبایل در وب به کار می آید.

تعریفی از دید دیگر افراد:

Bootstrap مجموعه ای بزرگ از کدهای مفید  قابل استفاده است ، که در HTML , JS , CSS نوشته شده اند. همچنین یک یک زبان برای فرانت کارها است که آن هارا قادر میسازد تا سایت هایی با سرعت پشتیبانی خوب بسازند.

این زبان شما را از نوشتن کد های زیاد CSS نجات میدهد و این کار باعث میشود تا شما وقت بیشتری برای طراحی صفحات داشته باشید.

چرا Bootstrap یک پیشرفت برای توسعه دهندگان وب است؟

بگذارید در ۸ مورد مزایای این زبان را برای شما بگویم:

 • شبکه پاسخگو Bootstrap

شما دیگر مجبور به این نیستید تا ساعت ها برنامه ای برای شبکه ی خود بنویسید. این زبان با سیستم شبکه ای که دارد شما را از این لحاظ راحت میکند.

در این صورت شما میتوانید این وقت را برای پر کردن شبکه خود صرف کنید.

 • تصاویر پاسخگو Bootstrap

بوت استرپ برای تغییر اندازه خودکار در تصاویر بر اساس اندازه صفحه فعلی ، کد مخصوص خود را دارد. کافیست کلاس پاسخگو .img را به تصاویر خود اضافه کنید ، و قوانین از پیش تعریف شده CSS این کار را برای شما انجام میدهد.

اجازه دهید Bootstrap تصاویرتان را برای بهینه سازی بهتر تغیر اندازه بدهد.

حتی می تواند شکل خود را با اضافه کردن کلاس هایی مانند img-rreth و img-round ، تغییر دهید.

 • اجزاء Bootstrap

بوت استرپ ویژگی های زیادی دارد که شما میتوانید به صفحه وب سایتتان اضافه کنید:

 • میله های ناوبری
 • رها کردن
 • میله های پیشرفت
 • ریز عکسها
 • …و بیشتر!

نه تنها به وسیله این زبان میتوانید طراحی بسیار زیبایی روی صفحه وبتان انجام دهید  ، بلکه میتوانید مطمعن باشید که که نمایش صفحه وبتان در دستگاهای مختلف به بهترین شکل انجام میگیرد.

خیلی از این قابلیت ها فقط با اضافه کردن چند خط کد امکان پذیر است.

برای این که با ویژگی های کامل این زبان آشنا بشید کافیست تا به لیست مولفه های این زبان یک سری بزنید.

 • بوت استریپ و جاوا اسکریپت

تابع های در داخل جاوااسکریپت نیاز شمارا برآورده نمیکند؟میتوانید از ویژگی بوت استریپ در جی کوئیری استفاده کنید.

Bootstrap همچنین به طراحان وب سایت این  امکان را می دهد که از بیش از دهها پلاگین سفارشی JQuery استفاده کنند. JQuery فضای بیشتری برای طراحی صفحات را فراهم می کند ، و راه حل های ساده ای برای پنجره های معین ، انتقال ، چرخ فلک تصویر و — ایجاد میکند.

 • اسناد Bootstrap

یکی از بهترین اسنادی که تا به حال من دیده ام اسناد این زبان است ، که هر قطعه کد را با جزئیات کامل در وب سایتتان توضیح داده.

همچنین شامل نمونه کد های آماده برای اجرا است که برای افراد مبتدی بسیار کارآمد میتواند باشد و کار کد زنی را برای آن ها ساده تر کند.تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که یک مؤلفه را انتخاب کنید ، آن را کپی و کرده و به کد های خود بچسبانید و در همان جا هر ترفندی که میخواهید را بزنید.

 • قابل تنظیم بودن Bootstrap

یکی از انتقاد هایی که به این جور زبان ها میشود حجم آن ها در پرونده هاست که پیش از اندازه زیاد است و میتواند سرعت سایت شما را پایین بیاورد.اما  Bootstrap به شما امکان می دهد برای مقابله با این کار  سفارشی سازی عملکردهایی که می خواهید در بارگیری خود داشته باشید را با مراجعه به صفحه شخصی سازی و بارگیری آنها ،  ویژگی هایی را که برنامه شما به آن ها نیازی ندارد را از بین ببرید ، وزن پرونده خود را کم کنید و سرعت سایت خود را بالا ببرید.

 • انجمن Bootstrap

بوت استرپ مانند بسیاری از پروژه های منبع باز ، جامعه بزرگی از طراحان و توسعه دهندگان وب را در پشت خود دارد. میزبانی در GitHub اصلاح و مشارکت در پایگاه داده کد بوت استرپ را برای توسعه دهندگان آسان می کند. همچنین این امکان را برای افراد فراهم می کند تا بتوانند با دیگران همکاری کنند ، توصیه های خود را ارائه دهند و با همسالان و کاربران دیگر در تعامل باشند.

Bootstrap یک صفحه فعال توییتر ، یک وبلاگ Bootstrap و حتی یک اتاق Slack اختصاصی دارد. و این حتی به ثروت برنامه نویسان مایل به کمک به مشکلات فنی در Stack Overflow ، جایی که همه سؤالات را می توانید در زیر برچسب bootstrap-4 پیدا کنید.

 • الگوهای بیرونی Bootstrap

با افزایش محبوبیت Bootstrap ، مردم برای سرعت بخشیدن به روند توسعه وب ، شروع به ایجاد الگوهای بر اساس Bootstrap کردند. بسیاری از وب سایت های خارج از کشور وجود دارند که به اشتراک گذاری و خرید قالب های سفارشی بر اساس Bootstrap اختصاص داده شده اند.

آیا همیشه باید از Bootstrap استفاده کنیم؟

درست است که این زبان ویژگی بسیار خوبی دارد اما این را در نظربگیرید که یک سکه دو رو دارد واین زبان معایبی نیز دارد.

بیایید نگاهی گذرا به برخی از شکایات متداول که ممکن است درباره Bootstrap بشنوید را بررسی کنیم:

ترکیب Bootstrap گیج کننده است!

قبل از آشنایی با Bootstrap ، برخی از ترکیب های  آن می تواند گیج کننده باشد. به عنوان مثال ، هنگام استفاده از سیستم شبکه ، برای ساختن ستونی که یک سوم صفحه را به خود اختصاص می دهد ، باید کلاس .col-md-4 را به آن اضافه کنید.

۴؟ این ۴ از کجا آمده ؟!

بدون شک ، این چهار ممکن است شما را به این باور سوق دهد که ستون یک چهارم صفحه را خواهد گرفت – نه یک سوم. اگرچه این ترکیب منطقی است (بوت استرپ از یک سیستم ۱۲ ستونی استفاده می کند ، و ۴ نفر یک سوم از ۱۲ است) ، این امر باعث میشود که افرادی که تازه به سراغ این زبان آمده اند خوش آیند نباشد.

فایل های بوت استرپ خیلی بزرگ هستند!

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، پرونده های Bootstrap حجم زیادی دارند . این می تواند منجر به کاهش سرعت وب سایتتان شود.

افراد مبدتی ممکن است در رفع این مشکل کمی گمراه شوند. با این حال ، همانطور که در بالا گفته شد ، ابزار سفارشی سازی در وب سایت Bootstrap می تواند به از بین بردن هرگونه کد غیر ضروری برای عملکردهایی که هرگز از آنها استفاده نمی کنید کمک کند.

فقط بیت های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و بقیه را رها کنید. (البته این کار هرچه اطلاعات بیشتری راجع به رمزگذاری بدانید آسان تر می شود!)

Bootstrap مرا از یادگیری کد زنی  واقعی باز می دارد!

همیشه این خطر را در نظر بگیرید که   با استفاده از Bootstrap ، کد زنی واقعی را یاد نمیگیرید به طور ساده در تنبل میشود . شما میتوانید با وقت گذاشتن بر روی یادگیری کد زنی واقعی مهارت خود را بسیار بالا ببرید و از بوت استریپ به عنوان یک ابزار کمکی استفاده کنید.

جمع بندی

همانطور که متوجه شدی Bootstrap یک ابزار بسیار قدرتمند برای طراحی با سرعت بالا و زیبا تر وب سایت به کار می آید.این ابزار باعث میشود که برنامه نویس با سرعت و به راحتی کد زنی را انجام دهد.

اگر قصد این را دارید تا یک کد نویس حرفه ای بشوید در زمینه طراحی سایت ، سایت مارا دنبال کنید تا طی یک دوره شما را از یک طراح سایت مبتدی به یک طراح سایت حرفه ای تبدیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *