HTML چیست و چرا یادگیری آن مهم است ؟

زبان نشانه گذاری HTML از پایه ای ترین زبان های برای طراحی صفحات وب است. اگر قصد دارید که در زمینه طراحی وب فعالیت کنید و از این طریق کسب درآمد کنید با ما همراه باشید تا با مهارت های لازم در این زمینه آشنایتان کنیم.

html

کسینوس-اگر قصد دارید که در زمینه طراحی وب فعالیت کنید و از این طریق کسب درآمد کنید با ما همراه باشید تا با مهارت های لازم در این زمینه آشنایتان کنیم.

HyperText Markup Language) HTML)چیست؟ یک زبان رایانه ای است که برای طراحی صفحات وب ساخته شده است.

این صفحات توسط هر شخصی که به اینترنت متصل است قابل مشاهده است. یاد گیری آن هم بسیار آسان است و شما اگر مرجع خوبی داشته باشید می توانید این زبان را به راحتی هر چه تمام تر یاد بگیرید و به وسیله آن صفحات وب خود را طراحی کنید.

HyperText Markup Language  چه معنایی دارد؟

Hypertex:روشی است که شما به وسیله آن روی صفحات وب حرکت میکنید،یعنی با کلیک بر روی متن ویژه ای به نام لینک های پیوندی که شما را به صفحه ای دیگر منتقل میکند.

شما هیچ محدودیتی در این باره ندارید و میتوانید هر زمان که میخواهید به هر کجای وب بدون هیچ محدودیتی فقط با یک کلیک بروید.

Markup:نشانه گذاری کاری است که برچسب های html با نوشته ی شما میکنند،یعنی دستورات شما را به عنوان نوع خاصی از متن نشانه گذاری میکنند.

Language: واضع است که html یک زبان حاوی دستورات مختلف است.

HTML چگونه کار میکند؟

HTML شامل یک سری دستورات کوتاه است که توسط نویسنده سایت در یک فایل متنی تایپ شده است و به صورت برچسب هایی درآمده اند. متن به صورت HTMLذخیره میشود و از طریق مرورگر ها مشاهده میشود. این مرورگرها متن را میخوانند و ترجمه میکنند به شکلی که قابل دیدن برای کاربر باشد و امیدواراند که نوشته هارا به آن گونه که نویسنده درنظر داشته رونمایی کرده باشند.

نوشتن به این زبان مستلزم استفاده صحیح از برچسب ها است.

برای ایجاد صفحات به وسیله HTML شما باید یک محیط برای کد زنی داشته باشید که خوشبختانه محیط های قدرتمندی برای این منظور طراحی شده است که معروف ترین آن ها نرم افزار Dreamweaver است.

work

منظور از برچسب ها(tag) چیست؟

به دستورات html برچسب یا tag می گویند. tag هاهمان چیزی هستند که متن عادی را از کد های html جدا میکنند و باعث میشوند که تصاویر،جداول و چیزهای دیگر را به مرورگر خود بگویید. tag های html زیاد نیستند و هر کدام از آن ها کار خاصی را انجام میدهد شما فقط کافیست که این tag ها را بشناسید و با نحوه کارکرد آن ها آشنا باشید.هنگامی که ما یک صفحه وب را باز میکنیم ما tag ها را نمیبینیم ولی اثراتی که آن ها به روی صفحات وب میگذارند را مشاهده میکنیم.

برای مثال:

 

<p/> این یک tag است که میتوانید در آن جمله بنویسید.<p>

 

tag

 

زمان یادگیری html چقدر است؟

 

این سوال بسیار مهمی است که اکثر کسانی که میخواهند یک زبان برنامه نویسی را شروع کنند از خود میپرسند ما به این سوال به این صورت جواب میدهیم:
طبق تجربیات دوستان و کسانی که این زبان را آموختند میشود در ۳روز این زبان را یاد گرفت ولی آیا ممکن است این زبان را در مدت کوتاهی یاد گرفت؟ خیلی ها به این زبان سطحی نگاه می کنند و زمانی که می خواهند آن آ را یاد بگیرند زیاد به آن توجه نمی کنند ولی توصیه ما به شما این است که این زبان را با حوصله و بصورت دقیق یاد بگیرید چرا که پیش زمینه زبان هایی است که برای طراحی وب قرار است آن ها را یاد بگیرید.

توصیه میکنم به زمان یادگیری اصلا توجه نداشته باشید و وقت و حوصله برای این کار بگذارید تا همه چیز را به طور اصولی یاد بگیرید.

clock

آیا باید همیشه آنلاین باشم برای طراحی صفحات وب؟

اصلا و ابدا لازم نیست که شما تمام وقت را آنلاین باشید و شروع به کد زنی کنید، شما می توانید به صورت آفلاین پرونده های خود را بسازید و وقتی کارتان تمام شد آن را به وب انتقال دهید،سپس هر زمان که یک محتوای جدید دارید آن را به صفحه آنلاین وب خود انتقال دهید.

این یک مزیت برای این زبان است زیرا شما شاید در یک زمانی به هر دلیلی نتوانستید به اینترنت دسترسی پیدا کنید ولی میتوانید بصورت آفلاین هم کار خود را  انجام دهید.

با html هر صفحه وبی که بخواهم میتوانم طراحی کنم؟

جواب ما به این سوال هم بله است هم خیر! شما با html می توانید صفحات وب بسیار خوبی طراحی کنید ولی خب این زبان قدرت زیادی ندارد و برای این که بتوانید صفحات وب قشنگ تری طراحی کنید. همچنین javascript به شما قدرت بیشتری میدهد.

یک مثال برای این که بهتر با زبان های تحت وب آشنا شوید: شما یک ساختمان در حال ساخت را درنظر بگیرید، این ساختمان شامل نما،اسکلت و آپشن های متفاوتی است.

حال شما php را اسکلت این ساختمان در نظر بگیرید، htmlو css را نمای این ساختمان در نظر بگیرید و javascript را آپشن های اضافی این ساختمان مانند استخر،سالن بدن سازی و…. در نظر داشته باشید.

امیدوارم به طور کامل با کارایی هر یک از این زبان ها آشنا شده باشید.

از کجا این زبان را یاد بگیرم؟

مرجع های زیادی برای یاد گیری این زبان وجود دارد ولی اکثر آنها به صورت حرفه ای به آموزش این زبان نپرداخته اند، پس برای یاد گیری این زبان حتما باید مرجع درستی را انتخاب کنید.

مجله کسینوس قصد دارد تا چند دوره  آموزشی رایگان برای طراحی وب برگذار کند. دوره آموزشی زبان html هم بزودی در کسینوس منتشر خواهد شد.

شما حتی اگر هیچ دانشی در زمینه کد زنی ندارید با این دوره آموزشی میتوانید به صورت کاملا حرفه ای یک طراح وب شوید و از طریق آن کسب درآمد کنید. پس کسینوس را دنبال کنید و دوره های آموزشی تهیه شده را تماشا کنید تا به یک طراح وب تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *