معرفی بهترین برنامه های سیستم عامل مک

در مقاله امروز به معرفی این برنامه خواهیم پرداخت که می توانند کار شما را در وب گردی و پخش مدیا و … ساده تر کنند. برنامه هایی که روی سیستم عامل مک وجود دارد، تا حدودی کامل است اما می توانید از برنامه های جانبی دیگری در کنار آنها استفاده کنید.

مک

کسینوس-در مقاله امروز به معرفی این برنامه خواهیم پرداخت که می توانند کار شما را در وب گردی و پخش مدیا و … ساده تر کنند. برنامه هایی که روی سیستم عامل مک وجود دارد، تا حدودی کامل است اما می توانید از برنامه های جانبی دیگری در کنار آنها استفاده کنید.

مرورگر دوم: کروم یا فایرفاکس

مرورگر سافاری به دلیل سرعت بالا و ادغام با فناوری های جدید اپل مانند Apple Pay و iCloud Keychain) و سرعت رندر سریع آن بهترین مرورگر برای سیستم عامل مک است. اپل کارهای زیادی را برای بهینه سازی مرورگر خود برای قابلیت اطمینان ، کارایی و راندمان انرژی انجام می دهد. اگر از مرورگر Safari برای مرور وب استفاده می کنید ، باتری بیشتری در مک بوک ذخیره می شود.

با این حال ، همه وب سایت ها با Safari خوب اجرا نمی شوند و برخی از کاربران را مجبور می کنند از یکی از مرورگرهای “بزرگتر” استفاده کنند. به همین دلیل ، توصیه می کنیم مرورگر دومی را نیز روی سیستم خود نصب کنید در صورت نیاز مرورگرهای Chrome یا Firefox گزینه های بسیار خوبی هستند ، زیرا آنها محبوب ترین در میان مرورگرها هستند و بنابراین ، پشتیبانی عالی در سراسر وب دارند. هر دوی این مرورگرها رایگان هستند ، و همچنین با سایر موارد در Windows ، Linux یا دستگاه های تلفن همراه همگام سازی می شوند.

مرورگر دوم: کروم یا فایرفاکس

برنامه Vanilla : مرتب سازی نوار منوی به هم ریخته

اگر کامپیوتر مک شما کاملاً جدید است ، احتمالاً نمادهای زیادی در نوار منو در گوشه سمت راست بالای صفحه مشاهده نمی کنید. اما با نصب نرم افزارهای بیشتر ، به مرور زمان این امر تغییر می کند. ممکن است خیلی سریع به این نتیجه برسید که از تمام آیکون های اضافی که در نوار منو وجود دارد استفاده نمی کنید.

این همان جایی است که برنامه Vanilla به کار شما می آید و این امکان را به شما می دهد تا برنامه هایی را که نمی خواهید مشاهده کنید مخفی کنید و برای مشاهده مجدد تنها روی یک پیکان کلیک کنید تا آنها را نشان دهد. عملکرد اصلی برنامه به صورت رایگان موجود است ، اما اگر می خواهید یک آیکون را به طور کامل حذف کنید ، باید برای نسخه Pro 4.99 دلار هزینه پرداخت کنید.  Bartender یک جایگزین در خصوص همین برنامه است. این برنامه نیز نسخه آزمایشی چهار هفته ای رایگان دارد، اما در نهایت نسخه Pro ان با همان عملکرد هزینه بیشتری (۱۵ دلار) دارد.

برنامه Vanilla : مرتب سازی نوار منوی به هم ریخته

Amphetamine: مک خود را بیدار نگهدارید

می توانید تنظیمات قدرت مک خود را در قسمت System Preferences > Energy Saver انجام دهید تا مصرف انرژی را تنظیم کنید، اما ممکن است همیشه به این قوانین پایبند نباشید. اگر فایل ها را از طریق شبکه به اشتراک می گذارید یا فرآیندهای پس زمینه را اجرا می کنید که نمی خواهید قطع شود ، باید این تنظیمات را تغییر دهید ، بنابراین برای این کار نیاز به روشن بودن سیستم و بیدار ماندن مک خود احتیاج دارید.

برای این کار می توانید برای Amphetamine را نصب کنید. این برنامه رایگان در نوار منو قرار می گیرد و به شما امکان می دهد فقط با دو کلیک تنظیمات پاور Mac خود را در دست بگیرید. می توانید مک خود را بطور نامحدود ، برای یک دوره مشخص، یا در حالی که یک برنامه اجرا می شود یا بارگیری یک فایل بیدار نگهدارید. آمفتامین جایگزین مناسبی برای برنامه کافئین منسوخ شده است ، که در سال ۲۰۱۳ توسعه آن متوقف شد.

Amphetamine: مک خود را بیدار نگهدارید

گوگل درایو یا دراپ باکس: ذخیره سازی ابری جهانی

بسیاری از ما با دستگاه های غیر اپل نیز سر و کار  داریم یا گاهی اوقات نیاز داریم مواردی را با افرادی به اشتراک بگذاریم که در اکوسیستم اپل نیستند. در این موارد ، به یک ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری نیاز داریم که در تمام دستگاه ها به خوبی کار کند (شکایتی که بسیاری از کاربران با iCloud دارند ، به لطف پشتیبانی از ویندوز و پشتیبانی Android آن).

Google Drive یک انتخاب قانع کننده است زیرا ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی ، و برنامه های وب بهترین کلاس مانند Google Docs و Sheets را به صورت رایگان ارائه می دهد. همچنین دراب باکس نیز یک انتخاب جایگزین است که اگر نیازی به سرویس های وب پیوست ندارید یا انتخاب و خدمات ساده تر مانند ارسال (۲ گیگابایت) ذخیره روی فضای ابری را دارید به کار شما می آید.

گوگل درایو یا دراپ باکس: ذخیره سازی ابری جهانی

BetterTouchTool : ایجاد میانبری برای افزایش بهره وری

اگر می خواهید تجربه کار با مک خود را شخصی سازی کنید ، BetterTouchTool (BTT)  یک ضرورت است. با استفاده از BTT می توانید با استفاده از صفحه کلید، ماوس، نوار لمسی مک بوک و موارد دیگر ، میانبرهای سفارشی ایجاد کنید.

ابتدا یک شروع کننده مانند کلیک یا ضربه زدن را انتخاب کنید. در مرحله بعدی ، برای برنامه یا عملکرد سیستم عامل ، یک اقدام را به آن دکمه یا کلیک اختصاص دهید. می توانید چندین کار را به هر کلیک اضافه کنید. سپس میانبر خود را ذخیره می کنید و هر زمان که دوست دارید با کلیک یا دکمه ای که تنظیم کرده اید می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. این برنامه  به صورت آزمایشی به صورت ۴۵ روزه در دسترس است اما هزینه خرید آن ۴۵ دلار است.

این برنامه برای افرادی که می خواهند مک خود را دقیقا به دلخواه خود راه اندازی کنند ایده آل است. اگر می خواهید وظایف رایج را به طور خودکار انجام دهید یا ایده هایی در مورد اینکه اپل چگونه باید سیستم عامل خود را طراحی می کرد داشته باشید، BTT برای شما مناسب است.

BetterTouchTool : ایجاد میانبری برای افزایش بهره وری

Hazel : سازماندهی خودکار فایل ها

آیا می خواهید فایل های خود را سازماندهی کنند؟ این دقیقاً همان کاری است که برنامه Hazel انجام می دهد. شما به برنامه دستور می دهید تا پوشه های خاصی را بررسی کند ، و این پرونده ها را بر اساس مجموعه ای از قوانینی که انتخاب می کنید، جابجا می کند. همچنین می توانید فایل ها را برچسب گذاری ، بایگانی و یا حذف کنید.

هازل با ویژگی های اصلی macOS مانند Spotlight ، AppleScript ، Automator و اعلان ها کار می کند. می توانید از آن برای مرتب کردن پوشه دانلودهای خود ، خالی کردن پرونده ها در  قسمت سطل زباله یا قرار دادن فاکتورها و صورت های مالیاتی در پوشه های مناسب استفاده کنید. خرید هازل ۳۲ دلار است اما یک آزمایش رایگان ۱۴ روزه را ارائه می دهد.

Hazel : سازماندهی خودکار فایل ها

Dropzone: سرعت بخشیدن به اقدامات مرتبط با فایل ها

کشیدن و رها کردن در سراسر سیستم عامل مک به قدرت انجام می شود، اما همیشه جایی برای بهبود وجود دارد  Dropzone . عملکردکشیدن و رها کردن را با سطح بالایی انجام می دهد و به شما امکان می دهد با استفاده از یک رابط واحد حرکت ، کپی ، بارگذاری و موارد دیگر را انجام دهید.

ابتدا فایل خود را پیدا کرده و آن را به بالای صفحه بکشید. پنجره Dropzone با لیستی از اقدامات موجود باز می شود. برای انجام اقدامات تک لمسی مانند پرونده های باز در یک برنامه خاص ، ان را به طور مستقیم در سرویس هایی مانند Google Drive و Amazon S3 بارگذاری کنید یا یک فایل بایگانی .ZIP ایجاد کنید. Dropzone 10  قیمت ۱۰ دلاری برای خرید دارد اما یک دوره آزمایشی ۱۵ روزه رایگان را ارائه می دهد.

Dropzone: سرعت بخشیدن به اقدامات مرتبط با فایل ها

Unarchiver :استخراج هر نوع فایل بایگانی

اصلی ترین دلیلی که می توانید Unarchiver را در Mac خود نصب کنید ، باز کردن فایل های بایگانی های RAR است. Finder از معمول ترین انواع بایگانی مانند ZIP و TAR.GZ بهره می برد ، اما macOS فاقد پشتیبانی اساسی برای بایگانی RAR است Unarchiver این پشتیبانی را به صورت رایگان به این سیستم عامل می کند.

و پشتیبانی آن به همین جا ختم نمی شود. می توانید از Unarchiver برای باز کردن بایگانی هایی با پسوندهایی مانند ۷Z ، CAB ، ISO و BIN استفاده کنید. شما حتی می توانید از آن برای جدا کردن برخی از اجزای ویندوز در قالب های EXE و MSI ، ورود به قالب های قدیمی Amiga مانند ADF و DMS استفاده کنید یا رسانه ها را از پرونده های فلش SWF استخراج کنید.

Unarchiver :استخراج هر نوع فایل بایگانی

:TripMode داده تلفن همراه خود را ذخیره کنید

اگر نمی خواهید مک خود را به یک هات اسپات تلفن همراه وصل کنید ، TripMode  ۷ دلاری با یک دوره آزمایش رایگان شامل) برای شما مناسب است. این برنامه برای اتصال به داده های سلولی است که می تواند در هزینه داده صرفه جویی کند.

TripMode هنگام استفاده از هات اسپات تلفن همراه ان را به طور خودکار تشخیص می دهد و دسترسی به اینترنت را بر اساس هر برنامه محدود می کند. این برنامه سرویس های macOS و برنامه هایی مانند Steam را بلاک می کند و مانع از بارگیری های سنگین در هنگام اتصال می شود. این کار نه تنها باعث صرفه جویی در داده های شما می شود بلکه باعث می شود به مرور شما در وب سرعت بیشتری بخشد زیرا پهنای باند تنها به برنامه های مورد نیاز شما محدود می شود.

:TripMode داده تلفن همراه خود را ذخیره کنید

AppCleaner: برنامه ها را حذف کرده و فضای را بازیابی می کند

وقتی برنامه را حذف می کنید، معمولاً تنها کاری که باید انجام دهید این است که آیکون آن را به سطل زباله بکشید. اما انواع فایل های مخفی اغلب در مکان های دیگری غیر از پوشه برنامه ها روی دیسک شما باقی می مانند. مطمئناً از شما انتظار نمی رود که همه این موارد را پیدا کنید؟

به لطف برنامه رایگان  AppCleaner ، لازم نیست حتی این کار را نیز انجام دهید. برای حذف هر برنامه ، به سادگی نماد آن را در پنجره AppCleaner بکشید. یا ، می توانید به این برنامه اجازه دهید لیستی از همه برنامه های قابل جابجایی را گردآوری کند ، بنابراین می توانید کل لایبرری نرم افزار خود را مرور کنید.

توجه داشته باشید که بسیاری از این پرونده های باقیمانده فضای زیادی را در درایو شما اشغال نمی کنند ، و آنها مک شما را کند نمی کنند. اما AppCleaner راهی آسان برای حذف برنامه های کاربردی از سیستم شما فراهم می کند.

AppCleaner: برنامه ها را حذف کرده و فضای را بازیابی می کند

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *