هوش مصنوعی به کمک پلیس می آید

به گزارش کسینوس -ژاپن قرار است از هوش مصنوعی برای کمک به پلیس بهره مند شود.

کسینوس-هوش مصنوعی

به گزارش کسینوس –ژاپن قرار است از هوش مصنوعی برای کمک به پلیس بهره مند شود.

کسینوس-آژانس انرژی اتمی ژاپن از هوش مصنوعی برای تشخیص منشا و ویژگی‌های مواد هسته‌ای برجای مانده از اقدامات تروریستی هسته‌ای، استفاده می‌کند.

آژانس انرژی اتمی ژاپن در پی وقوع یک اقدام تروریستی، با درخواست پلیس، مواد هسته‌ای جمع‌آوری‌شده از صحنه را با استفاده از پایگاه داده‌های موجود در مورد خصوصیات این مواد، بررسی می‌کند.

این آژانس با توسل به این تکنولوژی زمان و مکان تولید مواد غیرقانونی و دیگر اطلاعات موردنیاز برای پیگرد جزایی را تعیین می‌کند.

به گفته مقامات ژاپنی، این آنالیزها تاکنون با اتکا بر قابلیت‌های پژوهشگران انجام می‌شد اما امید آن می‌رود که بتوان با استفاده از هوش مصنوعی، این فرآیند را تسریع کرد.

«یوشیکی کیمورا» از محققان آژانس انرژی اتمی ژاپن می‌گوید: «سرعت و دقت تشخیص مواد هسته‌ای با استفاده از هوش مصنوعی بالا می‌رود. ما بر روی این مسئله کار می‌کنیم و امید داریم که بتوان در آینده از این تکنولوژی در تدابیر مقابله‌ای در مواجهه با اقدامات تروریستی استفاده کرد.»

تصمیم ژاپن برای استفاده از هوش مصنوعی برای آنالیز مواد هسته‌ای برجای مانده از اقدامات تروریستی، هم‌زمان با آن گرفته شده که این کشور در آستانه برگزاری رقابت‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ در توکیو، با نیاز به ارتقای امنیت خود در برابر تروریسم هسته‌ای و دیگر تهدیدات، روبه‌روست.

هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

استفاده از هوش مصنوعی در بیشتر عرصه ها در کشورهای پیشرفته جهان همچون آمریکا، چین و ژاپن به راه حلی برای رفع دغدغه ها تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *