مایکروسافت در سال آینده دیگر از ویندوز ۷ پشتیبانی نخواهد کرد!

به نظر می رسد که مایکروسافت خبرهای عجیبی برای سال ۲۰۱۹ دارد و به همین دلیل خبری منتشر شده مبنی بر اینکه این شرکت از سال آینده دیگر از ویندوز ۷ پشتیبانی نخواهد کرد.

مایکروسافت در سال آینده دیگر از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد!

به نظر می رسد که مایکروسافت خبرهای عجیبی برای سال ۲۰۱۹ دارد و به همین دلیل خبری منتشر شده مبنی بر اینکه این شرکت از سال آینده دیگر از ویندوز ۷ پشتیبانی نخواهد کرد.

خبر جنجالی شرکت مایکروسافت در مورد ویندوز ۷

اگر شما هنوز هم از ویندوز ۷ استفاده می کنید باید این موضوع را به شما بگوییم که باید به فکر ارتقا یا تعویض ویندوز کنونی خود باشید. از ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۰ یعنی دقیقا یک سال دیگر ، شرکت مایکروسافت دیگر از این ویندوز پشتیبانی نخواهد کرد. معنی این موضوع این است که دیگر به روزرسانی امنیتی یا موارد دیگر برای این ویندوز عرضه نخواهد شد.

اظهارات مدیر ارشد مایکروسافت ۳۶۵

آقای برد اندرسون مدیر ارشد در مایکروسافت ۳۶۵ در وبلاگ خود اعلام کرد: « تغییرات و ارتقا در دنیای تکنولوژی همیشه وجود خواهد داشت و هیچ زمانی بهتر از زمان حال برای ارتقا سیستم خود به فضایی بهتر با مایکروسافت ۳۶۵ نخواهد بود.»

البته گفته شده که شرکت مایکروسافت برای ارگان هایی که هزینه ی پشتیبانی از این ویندوز را پرداخت کنند به صورت اختصاصی بسته های امنیتی ارائه خواهد کرد ولی این موضوع برای کاربران عادی امکان پذیر نخواهد بود.

جانشینی ویندوز ۱۰ به جای ویندوز ۷

ویندوز ۷ در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد و هنوز هم یکی از پر استفاده ترین سیستم عامل در بین کاربران ویندوز ۷ است. ویندوز ۱۰ در پایان سال ۲۰۱۸ بود که توانست بر ویندوز ۷ غلبه کند و رتبه ی اول محبوب ترین سیستم عامل را به خود اختصاص داد. بر اساس گزارش های ارسال شده ما متوجه شدیم که از بین تمام سیستم های موجود حدود ۳۹.۲ درصد از ویندوز ۱۰ روی سیستم های خود بهره می برند در حالی که ۳۶.۹ درصد آنها هنوز از ویندوز ۷ استفاده می کنند.جانشینی ویندوز 10 به جای ویندوز 7

تصمیمات اساسی شرکت مایکروسافت

در سال ۲۰۱۲ این غول تکنولوژی تصمیم گرفته که به مدت ۵ سال دیگر از سیستم عامل ویندوز ۷ پشتیبانی کند و سرویس دهی به کاربران خود را افزایش دهد. شکی نیست که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا بهترین کیفیت را در تمام محصولات خود اعمال کند و شاید این تصمیم از نظر این شرکت منطقی و به جا بوده باشد. شاید این تصمیم برای خیلی از کاربران کمی تند و ناخردانه به نظر برسد ولی به هر حال هدف این شرکت این است که کاربران ویندوز خود را ارتقا دهند و از سیستم جدیدتر استفاده کنند.

باید دید که در نهایت این تصمیم با چه واکنشی از سوی کاربران همراه خواهد بود ، همه این مسائل را زمان به ما نشان خواهد داد. البته باید به این موضوع اشاره کنیم با ارائه به روزرسانی ویندوز ۱۰ این سیستم با مشکلات زیادی مواجه شد و خیلی از کاربران هم از استفاده از این سیستم منصرف شدند ولی باید دید که شرکت مایکروسافت می تواند نگاه کاربران را دوباره به این سیستم عامل مثبت کند یا خیر.

نظر شما در مورد این تصمیم اخیر شرکت مایکروسافت چیست؟ آیا این موضوع می تواند تاثیری بر نحوه استفاده کاربران از این سیستم عامل داشته باشد؟

منتظر نظرات شما دوستان در بخش کامنت ها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *