چند ترفند بسیار جذاب برای کاربران گوشی های آیفون

در این بخش قصد داریم به بررسی مواردی بپردازیم که جذابیت استفاده از گوشی های هوشمند را برای کاربران گوشی های آیفون افزایش می دهد.

گوشی

 گوشی های هوشمند آیفون قابلیت های بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهند. این گوشی های هوشمند قابلیت های بسیار زیادی دارند و می توانند تمام نیاز های کاربران را به برترین شکل انجام دهند. در این بخش قصد داریم به بررسی مواردی بپردازیم که جذابیت استفاده از گوشی های هوشمند را برای کاربران گوشی های آیفون افزایش می دهد.

FACE ID گوشی موبایل خود را غیر فعال کنید

Face ID بدون شک یکی از جذاب ترین قابلیت های گوشی های آیفون در چند سال اخیر با شمار می رود. گوشی های جدید آیفون ایکس برای اولین بار این ویژگی را در اختیار کاربران قرار دادند.حال اگر در شرایطی قرار داشته باشید که استفاده از این قابلیت برای شما ممکن نباشد می توانید در کمتر از چند ثانیه آن را غیر فعال کنید. برای این کار باید دکمه کناری گوشی هوشمند خود را فشار داده و دکمه های ولوم بالا و پایین را حدود دو ثانیه نگه دارید تا گوشیموبایل شما یک ویبره رود. در این حالت شما می توانید بدون تشخیص چهره وارد گوشی هوشمند خود شوید.

برای این کار نیاز به وارد کرد رمز گوشی هوشمند خود دارید تا بتوانید وارد منوی اصلی گوشی هوشمند خود شوید. کاربران گوشی های آیفون ، Face ID گوشی موبایل خود را غیر فعال کنید

پنهان کردن تصاویر از بخش PHOTOS گوشی موبایل

یکی دیگر از ویژگی های جذاب برای کاربران گوشی های آیفون قابلیت پنهان کردن تصاویر از بخش Photos گوشی موبایل است. پس از انتخاب عکس مورد نیاز خود گزینه اشتراک گذاری را انتخاب کرده و در بخش پایینی این قسمت گزینه Hide را مشاهده می کنید که با انتخاب آن می توانید تصاویر خود را پنهان کنید. این قابلیت یاعث می شود که تصویر یا تصاویر موجود در یک فایل مخفی قرار گیرند و شما تصاویر را در بخش اصلی آلبوم تصاویر خود مشاهده نمی کنید.

البته این موضوع یک نقطه ضعف هم دارد و آن هم این موضوع است که قابلیت رمزگذاری برای تصاویر پنهان شده وجود ندارد و کاربری که از این قابلیت اطلاع داشته باشید می تواند به تصاویر مخفی شده شما دسترسی پیدا کند. کاربران گوشی های آیفون ، پنهان کردن تصاویر از بخش Photos گوشی موبایل

برای تایپ آسان کیبورد خود را کوچکتر کنید

اگرگوشی موبایل شما برای دستتان بزرگ است و برای استفاده از آن نیاز به هر دو دسته خود دارید می توانید از این قابلیت استفاده کنید. این ویژگی به صورت پیشفرض روی گوشی های هوشمند صفحه نمایش بزرگ وجود دارد و کاربران می توانند با یک دست با تایپ کردن بپردازند.

برای این کار باید روی کیبورد استیکر خنده را انتخاب کرد و پس از نگه داشتن آن می توانید کیبورد مورد نظر خود را انتخاب کنید و به استفاده از آن بپردازید. کاربران گوشی های آیفون ، برای تایپ آسان کیبورد خود را کوچکتر کنید

قابلیت GRID دوربین گوشی موبایل خود را روشن کنید

قانون یک سوم یکی از برترین روش ها برای عکاسی حرفه ای به شمار می رود. با استفاده از این روش می توانید به یک شبکه با ۹ میدان تبدیل کنید. این کار به فریم بندی تصاویر کمک بسیار زیادی می کند. برای دسترسی به این قابلیت در بخش تنظیمات به قسمت دوربین رفته و گزینه مورد نظر را فعال می کنید. کاربران گوشی های آیفون ، قابلیت grid دوربین گوشی موبایل خود را روشن کنید

بخش کنترل سنتر را شخصی سازی کنید

اگر احساس می کنید بخش کنترل سنتر تنها برای تنظیم نور صفحه نمایش، ولوم صدا و تنظیم حالت هواپیما است و کاربرد دیگری ندارد اشتباه می کنید. این بخش به شما قابلیت های بسیار زیادی می دهد که جذابیت بسیار بالایی برای شما ایجاد می کند. با استفاده از شخصی سازی این بخش می توانید به تمام قسمت های مورد نیاز خود از جمله دوربین؛ نوت پد و… دسترسی پیدا کنید.

در کنار موارد یاد شده گوشی های هوشمند آیفون قابلیت های بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران گوشی های آیفون با برخی از این قابلیت ها آشنایی دارند و برخی دیگر از آن ها برای کاربران ناشناخته است که در مقالات بعدی به بررسی آن ها نیز می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *